Kindercentrum Fluitenkruid

Informatie
Houvast, veiligheid én activiteit bij Dagopvang en BSO Fluitenkruid
Dagopvang
Fluitenkruid biedt dagopvang aan voor kinderen vanaf 3 maanden tot 4 jaar op een hele fijne locatie in Bakkum.
Wij zijn geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur.
We hebben twee groepen:
- het Zwaluwnest voor kinderen van 0-2 jaar met maximaal 12 kinderen en 3 pedagogisch medewerkers
- het Duivenhuis voor kinderen van 2-4 jaar met maximaal 15 kinderen en 2 pedagogisch medewerkers
Wanneer kinderen twee jaar worden gaan ze naar het Duivenhuis, in sommige gevallen kan in overleg met de ouders besloten worden dat een kindje nog wat langer bij het Zwaluwnest blijft.
We hebben een vast dagritme wat houvast en veiligheid biedt aan het jonge kind. Daarbij kijken we ook altijd naar wat ieder individueel kind nodig heeft. Zeker een baby heeft nog een ander eigen ritme en daarin volgen we altijd het ritme van thuis of dat wat het kind aangeeft nodig te hebben.
Langzaamaan groeien ook de jonge kindjes mee in het dagritme en gaan zij steeds meer de momenten herkennen en beginnen ze enthousiast de liedjes mee te doen.
BSO
BSO
Fluitenkruid biedt buitenschoolse opvang aan voor kinderen van de vrijeschool Castricum.
Wij bieden de volgende mogelijkheden:
Schoolweken: maandag t/m vrijdag van 14.00 - 18.00
Studiedagen en vakanties: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.00 - 18.00
Er kan gekozen worden voor een contract incl. of excl. vakanties.
Studiedagen worden los berekend.
Kijk voor sluitingsdagen op onze jaarkalender.
Dagindeling
Om 14.00 wachten we de kinderen buiten op het plein op en gaan we gelijk lekker buiten spelen.
Rond 15.00 gaan we naar binnen voor een vullend tussendoortje met fruit, rauwkost, belegde crackers en regelmatig bakken we iets of maken iets speciaals.
Na het eten kunnen kinderen kiezen of ze mee willen doen aan een activiteit of binnen zelf iets kiezen.
Aan het einde van de middag gaan we nog even naar buiten.
In de vakanties en tijdens studiedagen gaan we regelmatig op pad naar bos, duin, strand of een ander uitje met onze bakfietsen. We eten dan ook vaak iets speciaals zoals zelfgemaakte pizza of soep en soms en patatje of ijsje.
Alle voeding is in principe biologisch (dynamisch), zonder toegevoegde suiker en we eten altijd vegetarisch.
In de vakanties maken we soms een uitzondering als we iets buiten de deur halen.
Met eventuele allergieën of diëten houden wij uiteraard rekening.
Activiteiten
We bieden regelmatig leuke activiteiten aan waarbij kinderen zelf mogen kiezen of zij hieraan meedoen.
Als er op pad wordt gegaan dan is er geen keuze om wel of niet mee te gaan.
Wanneer kinderen iets willen initiëren of ontdekken zullen wij hier altijd voor open staan en kijken wat er mogelijk is binnen Fluitenkruid.
Bij Fluitenkruid zijn geen computers, tv's of andere digitale apparaten aanwezig voor de kinderen. Wanneer kinderen ze vanuit thuis mee hebben vragen wij om dit in de tas te laten voor thuis.
Contact & openingstijden
Contact gegevens
Kindercentrum FluitenkruidLisa Onbekend
Dokter van Nieveltweg 20
1901 GD Castricum
06 2000 6517
info@kindercentrumfluitenkruid.nl
www.kindercentrumfluitenkruid.nl











